Jste zde

Krátké zprávy

2.1.2017 - Dne 19. prosince vláda ČR schválila dokument „Strategie vyzbrojování a podpory rozvoje obranného průmyslu České republiky do roku 2025“.Strategie je materiál ministerstva obrany k vytvoření podmínek pro transparentní a efektivní zajištění ozbrojených sil ČR moderním, účinným, bezpečným a interoperabilním vojenským materiálem a službami. Více informací získáte zde
2.1.2017 - Dne 19. prosince vláda ČR schválila dokument „Strategie vyzbrojování a podpory rozvoje obranného průmyslu České republiky do roku 2025“.Strategie je materiál ministerstva obrany k vytvoření podmínek pro transparentní a efektivní zajištění ozbrojených sil ČR moderním, účinným, bezpečným a interoperabilním vojenským materiálem a službami. Rovněž stanovuje, že MO podporuje rozvoj stabilního, udržitelného a vyváženého růstu obranného průmyslu ČR. Dokument současně reaguje na změněné bezpečnostní prostředí v návaznosti na Bezpečnostní strategii ČR, Dlouhodobý výhled pro obranu 2030 a Koncepci výstavby AČR 2025.Více informací získáte zde
9.6.2016 - Dne 1. 6. 2016 se náměstek pro řízení Sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací MO ČR Ing. Tomáš Kuchta zúčastnil oficiálního zahájení mezinárodního veletrhu ILA Berlin Air Show 2016. Veletrh ILA je již tradičně jednou z nejvýznamnějších a nejprestižnějších mezinárodních obranně – průmyslových akcí se specifickým zaměřením na letecký a vesmírný průmysl, která nabízí příležitost jak k setkáním na nejvyšší úrovni, tak k podpoře mezinárodní obranně - průmyslové spolupráce. Více informací naleznete ZDE.
17.5.2016 - Sekce průmyslové spolupráce MO ve spolupráci s Ředitelstvím speciálních sil si Vás dovoluje pozvat na konferenci, zaměřenou na vývojové trendy v oblasti bezpilotních pozemních a leteckých prostředků.V rámci dvoudenní koknference proběhnou panelové diskuse se zaměřením na obecné povědomí o bezpilotních systémech, jejich možnosti použití jak v civilním, tak armádním prostředí a především jako potenciál využitelný pro speciální síly.Konference se bude konat ve dnech 6. a 7. června 2016 v prostorách hotelu DAP. Více na stránkách v části "Průmyslové dny"
17.5.2016 - Projekt TAROS (taktický robotický systém) je výzkumný a vývojový projekt řešící bezosádkový pozemní dálkově řízený prostředek – vozidlo. Na tomto projektu spolupracuje VOP CZ, s.p. s českými univerzitami v rámci sdružení CAFR (Center for Advanced Field Robotics)TAROS se řadí do kategorie UGV (Unmanned ground vehicles) bezosádkové pozemní vozidlo, schopné pohybu v náročném terénu. Nástavbu je možné osadit širokou škálou senzorických a zbraňových komponent, robotickou rukou, prvky komunikačního systému, logistickou nástavbou atd.Prostředek je určen zejména k přímé podpoře bojové činnosti mechanizovaných, průzkumných a speciálních jednotek v rizikových prostorech, například pravděpodobným výskytem, IED, kde realizuje rizikové aktivity, včetně bojové činnosti a váže na sebe pozornost nepřátelských vojsk. Na aktuální výsledky projektu TAROS a na mnoho dalších informací z robotiky se nyní můžete podívat na nově zřízených stránkách www.cafr.cz
22.9.2015 - Dne 16. září 2015 se konala pod záštitou Sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací MO konference k projektu EU „Optimalizace systému boje s korupcí v rezortu Ministerstva obrany“ (dále jen „projekt EU“). Konference byla realizována  v úzké spolupráci ze Sekcí dozoru a kontroly MO.  Na konferenci byl představen nový model institucionálního zabezpečení boje s korupcí, ukotvení Etického kodexu zaměstnanců MO, modernizovaný model informačního prostředí a protikorupčního vzdělávání.
20.3.2015 - Ministr obrany Martin Stropnický a rektor Českého vysokého učení technického v Praze profesor Petr Konvalinka podepsali ve středu 18. března memorandum o spolupráci.
20.3.2015 -  a rektor Českého vysokého učení technického v Praze profesor Petr Konvalinka podepsali ve středu 18. března memorandum o spolupráci.
18.3.2015 - Otevřené výběrové řízení na pozici referenta zahraničních služeb a zahraničních vztahů na Ministerstvu obrany Typ pozice:           Plný úvazek, 13. platová třídaLokalita:               PrahaTermín nástupu:  1. května 2015 (ideálně)Ministerstvo obrany České republiky vypisuje výběrové řízení na pozici zahraničních služeb a zahraničních vztahů do oddělení zahraniční spolupráce odboru obranného průmyslu, zahraniční spolupráce a výzkumu a vývoje v rámci Sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací Ministerstva obrany (spsp.army.cz).  Hlavní zodpovědnosti a pracovní náplň vypsané pozice:Zpracovávání podkladů pro jednání se zahraničními partneryPříprava a organizace zahraničních cest a návštěvVypracovávání analytických výstupů v oblasti obranného průmyslu
9.2.2015 - Na stránku připravovaných průmyslových dni věnovaných APV - Aplikovanému programovému vybavení MO byl přidán nový dokument. Prosím, věnujte mu pozornost.
19.12.2014 - Ministerstvo obrany v roce 2015 připravuje další kolo průmyslových dní. Aktualní seznam naleznete zde.
21.11.2014 - Sekce průmyslové spolupráce MO jako spolupořadatel GDS - Průmyslových dní, všem zúčastněným společnostem děkuje za účast. Doufáme, že tato akce splnila Vaše očekávání. Jak již bylo avízováno během akce, všechny výstupy a prezentace budou postupně zveřejňovány na těchto webových stránkách ZDE
21.11.2014 - Veškerou dokumentaci obranného výzkumu a vývoje naleznete ZDE
31.10.2014 - GDS - Průmyslové dny pořádané k připravovanému projektu GDS (globální datová síť) se budou konat ve dnech 10. až 14. listopadu, v prostorách hotelu DAP, Vítězné nám. 684/4, Praha 6 – Dejvice, PSČ 160 00. REGISTRACI a další informace k průmyslovému dni najdete ZDE.
3.10.2014 - 3.10.2014 - Stránky spsp.army.cz jsou postupně naplňovány, pochopitelně ne všechny požadované funkcionality jsou plně spuštěny. Je to přesně ta fáze, kdy by redakce uvítala náměty od čtenářů.Případné podněty, návrhy, názory prosím zašlete na e-mail svacinkaj@army.cz.

Nahoru