Jste zde

Odborný seminář věnovaný spolupráci mezi kosmickým a obranným průmyslem

Ministerstvo obrany, Sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací (SPSŘO) a Agentura komunikačních a informačních systémů ve spolupráci s  Ministerstvem dopravy, Odborem inteligentních dopravních systémů a kosmických aktivit uspořádala v rámci 6. Festivalu České inovace v Plzni odborný seminář pod názvem PD COMSAT 2017 věnovaný možné spolupráci v rámci českých kosmických aktivit.

V rámci tohoto semináře Ministerstvo obrany společně s Ministerstvem dopravy představilo příležitostí v oblasti kosmických aktivit a obrany v ČR, EU a Evropské kosmické agentuře (ESA).

Seminář zahájili společně ředitel Odboru průmyslové spolupráce, Sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací MO PhDr. Tomáš Kopečný a ředitel Odboru inteligentních dopravních systémů a kosmických aktivit JUDr. Václav Kobera.

Účastníci konference z řad českého kosmického průmyslu a českých univerzit představili své zkušenosti a výzkumný resp. výrobní potenciál v této oblasti, který zástupcům MO a AČR pomohl zorientovat se ve stavu českého průmyslu pro oblast kosmických aktivit z hlediska jejich využití v rámci AČR. 

 

Fotogalerie

Nahoru