Jste zde

Návštěva NřS Kuchty na veletrhu LAAD v Brazílii

Náměstek pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací, Ing. Tomáš Kuchta, ve dnech 3. až 7. dubna 2017 vedl misi Ministerstva obrany ČR do Brazílie, a to na veletrh obranného a bezpečnostního průmyslu LAAD. Tam pan náměstek podpořil aktivity českých subjektů, které se této největší latinskoamerické výstavy obranných technologií účastnily.

Pan náměstek na veletrhu nejprve navštívil slavnostní zahajovací ceremoniál, aby následně otevřel společný český stánek. Veletrhu LAAD se zúčastnili a Českou republiku reprezentovali především zástupci leteckých společností Aero Vodochody a Zlin Aircraft či společnosti sdružené v alianci Czech NBC Team (např. ECOPROTECT, ORITEST, či EGO Zlín).

Náměstek Kuchta se setkal s vysokými politickými i vojenskými představiteli Brazílie, a to včetně ministra obrany Raula Jungmanna, který vyjádřil své přání navštívit Českou republiku, či jeho náměstka Flávia Basilia, s nímž pan náměstek doprovázený obchodními zástupci českého průmyslu, vojenským a leteckým přidělencem ČR v Brasílii, pplk. Marcelem Božkem, a příslušníky MZV ČR, ve velmi příjemné a pracovní atmosféře do hloubky jednal o možnostech spolupráce mezi českými a brazilskými podniky. Pplk. Božek rovněž politickým a vojenským představitelům Brazílie prezentoval koncepci výstavby AČR do roku 2025.

  

Mezi další významné body programu patřilo setkání s vysokým představitelem Joint Chiefs of Staff Brazílie ve formátu V4+1, jednání se zástupci ABIMDE, brazilské asociace obranného a bezpečnostního průmyslu, či návštěva letecké základy u Rio de Janeira, kde byla pro pana náměstka připravena statická ukázka dopravního letadla KC-390, které je vyvíjeno a vyráběno v brazilské, české, portugalské a argentinské koprodukci. Téměř celou ocasní část, dveře či další významné součástky do letadla totiž designuje a dodává česká společnost Aero Vodochody.

Nahoru