Jste zde

Návštěva federálního ministra obranné produkce Pákistánu

Náměstek pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací, Ing. ​Tomáš Kuchta, přijal dne 30. a 31. 10. federálního ministra obranné produkce Pákistánu, pana Ranu Tanveera Hussaina. Ministr Hussain tak splnil svůj slib, že využije pozvání náměstka Kuchty, a již podruhé za své funkční období navštíví ČR.

 

 

Jednalo se již o několikáté setkání obou pánů, neboť jak náměstek Kuchta, tak ministr Hussain během svých dosavadních funkčních období podnikli celkem čtyři vzájemné návštěvy. Nadto se několikrát setkali během svých cest po mezinárodních obranných veletrzích. Návštěva Hussaina je tak přímým důsledkem nadstandardních vztahů mezi oběma pány.

Pan náměstek Kuchta s ministrem Hussainem diskutoval především o možné obranné a obranně-průmyslové spolupráci, dodávkách materiálu a služeb, či výměně informací.

Hussain náměstka Kuchtu rovněž pozval k další návštěvě Pákistánu.

Pan ministr během své mise po ČR navštívil několik průmyslových podniků, v nichž se mohl přesvědčit o vysoké kvalitě českých produktů. Zajímal se především o leteckou techniku a náhradní letecké díly české provenience, radary či speciální strojírenské produkty.

Na ministerstvu obrany jednal mimo jiné o uzavření memoranda o spolupráci v obranně-průmyslové oblasti, čímž by došlo ke zjednodušení vstupu českých subjektů na pákistánský trh.

 

 

Nahoru