Jste zde

ILA Berlin Air Show 2016

Dne 1. 6. 2016 se náměstek pro řízení Sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací MO ČR Ing. Tomáš Kuchta zúčastnil oficiálního zahájení mezinárodního veletrhu ILA Berlin Air Show 2016.

Veletrh ILA je již tradičně jednou z nejvýznamnějších a nejprestižnějších mezinárodních obranně – průmyslových akcí se specifickým zaměřením na letecký a vesmírný průmysl, která nabízí příležitost jak k setkáním na nejvyšší úrovni, tak k podpoře mezinárodní obranně - průmyslové spolupráce.

 

V rámci veletrhu ILA 2016 se náměstek Kuchta v Berlíně sešel k rozhovorům s velitelem pozemních sil Bundeswehru generálporučíkem Jörgem Vollmerem. 

                                            

Oba partneři zhodnotili intenzivní vývoj česko – německých vztahů na poli obrany a hovořili rovněž o možnostech jejich dalšího rozvoje, včetně oblasti obranně - průmyslové spolupráce. Náměstek Kuchta měl možnost hovořit rovněž s parlamentním státním tajemníkem v Ministerstvu obrany SRN Markusem Grübelem, s velitelem velitelství výcviku pozemního vojska generálmajorem Walterem Spindlerem a s velitelem vzdušných sil Luftwaffe, generálporučíkem Karlem Müllnerem.

                                             

 

Na veletrhu  ILA  náměstek Kuchta navštívil nejen expozice významných zahraničních vystavovatelů, ale zejména také českých firem, které byly na veletrhu zastoupeny společnostmi Aero Vodochody, LET Aircraft Industries, PBS Velká Bíteš, Ray Service či Quittner a Šimek. V neposlední řadě náměstek Kuchta shlédl statickou ukázku letounu L-159, stíhačky JAS 39 – Gripen a bojového vrtulníku Mi 35 Hind, které na veletrhu ILA v Berlíně reprezentují Vzdušné síly Armády České republiky.

Nahoru